Tipy a rady

 

Oblečení a obutí

Jízdu na sáňkařské dráze si nejvíce užijete, budete-li dobře připraveni. Pak Vás nezaskočí ani poletující sníh, až pofrčíte z kopce.

Doporučujeme rukavice a čepici, teplé zimní oblečení s ohledem na aktuální venkovní teploty tj. bundu či kabát a kalhoty. Sukně nebo džíny nejsou nejvhodnější, ale v případě nutnosti to zvládnete i v nich. Důležité jsou vhodné boty, ideálně zimní, bez podpatků. Zcela nevhodné jsou lyžařské přeskáče, naopak snowboardové boty Vám poslouží dobře.

 
 
 

Jezděte s helmou

Zejména dětem ale i dospělým, kteří chtějí udělat vše pro svou bezpečnost, doporučujeme lyžařskou nebo snowboardovou helmu. Pokud helmu nevlastníte, je možné si ji zapůjčit.

 
 
 

Další výbava

Máte-li k dispozici lyžařské brýle, rozhodně je nenechávejte doma. Částečnou službu vám udělají též brýle sluneční (během denních jízd) nebo různé jiné sportovní brýle. Pozor však na různé filtry a ztmavení v případě večerních jízd.

Speciálně na večerní sáňkování je výhodnou součástí výbavy čelová svítilna, tj. světlo které nemusíte držet v ruce. Během večerních jízd je dráha po celé délce osvětlená. Světla jsou umístěná v nejmenších rozestupech, které nám lokalita dovolí, neznamená to však, že by světla bylo stejně jako za dne. A jsou proto sáňkaři, kteří si rádi ještě přisvítí.